KONST / Ramar / Ram 9726177
*
nr 972 6177
Ram
1800-tal, ramens innermått: 61 x 92
Utrop:
600 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 augusti 2015
kl 19:34:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/7 23:21:55
1
700 kr
30/7 22:21:18
2
800 kr
31/7 07:16:21
3
1.200 kr
31/7 23:47:18
1
1.100 kr
31/7 23:47:18
3
1.200 kr (Budbetjänt)
31/7 23:53:47
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:28
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:57
-
3016 Figuriner
2 st. Glaserad keramik, Hästar Upsala Ekeby. Höjd:..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:28
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:00
-
4134 Grafiskt blad
Lage Lindell (1920-1980), Sverige. Figurskrift 2. ..//
Aktuellt bud: 2.400 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:11
-
4078 Grafiskt blad
Mikael Persbrandt (f. 1963), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:21
*
Ram
Läs om budbetjänten
nr 972 6177
Ram
1800-tal, ramens innermått: 61 x 92
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 augusti 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/7 23:21:55 | 1 | 700 kr |
30/7 22:21:18 | 2 | 800 kr |
31/7 07:16:21 | 3 | 1.200 kr |
31/7 23:47:18 | 1 | 1.100 kr |
31/7 23:47:18 | 3 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
31/7 23:53:47 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:28 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:57 -
3016 Figuriner
2 st. Glaserad keramik, Hästar Upsala Ekeby. Höjd:..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:28
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:00 -
4134 Grafiskt blad
Lage Lindell (1920-1980), Sverige. Figurskrift 2. ..//
Aktuellt bud: 2.400 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:11 -
4078 Grafiskt blad
Mikael Persbrandt (f. 1963), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:21